Vítejte na našich stránkách

Mikulášká nadílka a rozsvěcení Vánočního stromu 6.prosince v 17:00hod na návsi a sále KD.

Silvestr 31.12. 2019 na sále KD, zahraje DJ Jarda Kuře, vstupné 50kč

Masopustní zábava 21.února 2020, průvod 22.února od 14:00 hod.

Vítání léta 2020  20.června.

Jóga – stále jsou cca 4 volná místa pro cvičení jógy s Radkou a to v úterý od 18:30 do 20:00. Zastavte se v dnešní uspěchané době a udělejte také něco pro sebe a své tělo! Přijďte, budeme se těšit.

 

Od června 2019 začne připravovaná akce SVS a.s. na výměnu vodovodního řadu pro Ústí nad Labem, který vede přes náš katastr. Jelikož se jedná o potrubí o průměru 80cm ve hloubce 4 metry, bude v naší obci zvýšená zátěž těžkou technikou přepravující materiál, vyřezané a nové potrubí. Jedná se o úsek od vodárny nad Michalovicemi směr kamýcká křižovatka. V letošním roce by měla být dokončena část na našem katastru. Celá stavba povede až do Libochovan a měla by být ukončena v roce 2021. V případě dotazů, stížností a pod informujte starostu 725 539 245, informace budou předány stavbyvedoucímu k řešení.

 

 

 

Jóga s Radkou- bližší informace neleznete zde – možno připojit se i během kurzu – neváhejte, je to super!

Od října se mění svoz komunálního odpadu na 1x za týden

 

 

 

Územní plán Malíč. Návrh je od 22.2 do 10.4 2019 k nahlédnutí na OÚ Malíč a MěÚ Litoměřice a to v papírové podobě. Elektronicky na http://www.litomerice.cz/uzemni-plany Připomínky písemně na MěÚ Litoměřice v uvedeném termínu.

 

Kotlíkové dotace:

Od roku 2022 bude zakázán provoz kotlů na uhlí s ručním přikládáním 1. a 2. emisní třídy. Informační leták aktuálních informací legislativy a čím je po roce 2022 možné topit naleznete zde.

16.9.2019 bude spuštěn příjem kotlíkových dotací na ústeckém kraji. Nově bude zřízen tzv. "kotlíkový specialista", který vám pomůže s vyřízením žádosti a celou administrativou. Dále bude poskytována bezúročná půjčka. Bližší informace naleznete na webu ústeckého kraje:

https://www.kr-ustecky.cz/kotlikova-dotace/ds-99776/p1=204744   a na OÚ Malíč.

Podporované zdroje v kotlíkové dotaci jsou:

Kotel na dřevo s ručním přikládáním + akumulační nádrž
Kotel automatický na pelety
Kotel plynový
Tepelné čerpadlo

Podmínky budou shodné jako v předchozích kolech. Obec Malíč chystá opět doplácení dotace do výše uznatelných nákladů jako v předchozí výzvě, což v případě kotlů na biomasu znamená 100 procentní úrada nákladů. Podmínky jsou opět absence exekucí  na nemovitost a vlastnění aktivního účtu v bance.
 

Přpravili jsme pro Vás facebook stánky obce Malíč. Těšíme se na vaše lajky a komentáře. Na facebook se dostanete zde.  

 

Od 1.1.2019 bude stát lístek na svoz komunálního odpadu 60Kč z důvodu zdražení služby naším poskytovatelem.

 

Obec Malíč ve spolupráci s Mikroregionem Porta Bohemica pořídila kompostéry 1000 litrů v projektu předcházení vzniku odpadů. Tento kompostér si zdarma může zapůjčit každá domácnost v obci Malíč. Po roce 2023 přejde do majetku zapůjčitele. Výdej během úředních hodin OÚ.

V sekci úřední deska naleznete informace k nově pořizovanému územnímu plánu obce Malíč.

V sekci ostatní naleznete informace jak postupovat při žádosti o pokácení dřevin.

 

Na jaře roku 2015 byl u naší obce natáčen spot pro reklamu Stella Artois, který je možné shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=Kb0ODbyO7tU.


 Elektrospotřebiče je možné odevzdat kdykoli ve sběrném dvoře např. Litoměřice Nerudova